design & system © 2007 F-E
změna obrázku
změna pozadí


tři tuny     


     intelektuálův smutek


1) o kapele


2) novinky


3) k poslechu


4) obrázky


5) oživlé obrázky


6) koncerty


7) texty


8) spřízněnci


9) návštěvní kniha
Tři tuny - charakteristika + historie
Dza Krčma
Ondra Svačina
Kája Zlámalík
Majk Končák
Textová tvorba hudební skupiny Tři tuny
kontakt
DZA KRčMA
hlas, pohybDza (celým jménem Dza Krčma, jinak také Krajíc Hlad, r. n. 1967?) je patrně nejstarší člen seskupení. V kapele se pokouší o slovní, hlasové a pohybové vyjádření písní. Je majitelem neškoleného hlasu a na tom si také zakládá. Taktéž se o něm dá říci, že je konferenciérem „třítunových“ vystoupení.
Zabýval se (v Olomouci) tím, jak vyučovat. Několik let se aplikaci získaných poznatků také na 1. ZŠ Holešově věnoval (setkal se tam třeba i se slavnými „Šestodivníky“). Nyní (opět v Olomouci) nahlíží na možnosti, jaké nabízejí hudební texty výuce českého jazyka.
Rád se obkládá fantazií a obdivuje její nositele. V mnoha odvětvích umění si nachází své oblíbence a až umanutě se jich umí držet. Na počátku osmdesátých let jej poznamenal seriál Sandokan (a také proto se stal byť neaktivním členem fanklubu Kabira Bediho). Z toho plynou další směřování. Mj. i to, že je příznivcem nejrůznějších outsiderů. Hudba? Patrně s netuctovým hlasem zprostředkovatele (nebo nápady hudebníků či slovníků). Nelze opomenout, že patří k zakládajícím členům fanklubu fryštáckých fotbalistů jménem Faux Pas.